CARDIO Fitness
Cardio to projekt zainicjowany przez kompozytora Piotra Peszata wraz z flecistką Małgorzatą Mikulską. Twórcy chcą skupić się na fizycznym aspekcie wykonania utworu, związanymi z nim ograniczeniami ciała i próbach ich przezwyciężenia. W trakcie godzinnego koncertu flecistka dąży do wykonawczej wirtuozerii a jednocześnie, wraz z publicznością, fizycznej perfekcji. Wykonywanie utworu jest postrzegane jako proces samodoskonalenia, rozumianego w dwojaki sposób. Z jednej strony jest aktywnością artystyczną i próbą dojścia do perfekcji w zawodzie. Z drugiej - czynnością czysto fizyczną, wymagającą konkretnej kondycji ciała.
Utwór powstał we współpracy z zawodową trenerką fitness [Madlena Głowacz]. Jego rytm i interwały są dopasowane do przebiegu sesji treningowej. Strukturę opracowano w celu poprawy samopoczucia, dostarczenia dużej dawki energii a zarazem przeżyć estetycznych. Można uczestniczyć w nim na zasadach sesji cardio, prowadzonej przez osobę trenerską.
Estetyka współczesnej muzyki klasycznej, rozszerzonych technik wykonawczych i abstrakcyjnych przetworzeń live-electronics, zostaje zderzona z silnie zrytmizowaną warstwą audio playback, której zdecydowanie bliżej do przestrzeni klubowej, niż sal koncertowych. Przestrzeń sztuki oderwanej od rzeczywistości zostaje wtłoczona w formułę treningu fitness a wizja artysty skonfrontowana z sylwetką sportowca. Cardio stanowi zupełnie nową formułę obcowania ze sztuką przy jednoczesnej dbałości o rozwój fizyczny.
Premiera CARDIO w wersji Fitness będzie miała miejsce
w listopadzie 2024r. podczas festiwalu Sacrum Profanum
w Krakowie.
CARDIO Concert
Cardio to projekt zainicjowany przez kompozytora Piotra Peszata wraz z flecistką Małgorzatą Mikulską, który zakłada skupienie się na fizyczności procesu wykonania oraz zmaganie z ciałem i jego ograniczeniami 一 próbę ich przezwyciężenia. W trakcie godzinnego koncertu, flecistka dąży do wykonawczej wirtuozerii a jednocześnie fizycznej perfekcji. Wykonanie utworu postrzegane jest jako proces samodoskonalenia, aktywność nie tylko w artystyczna, ale też sportowa.
Estetyka współczesnej muzyki klasycznej, rozszerzonych technik wykonawczych i abstrakcyjnych przetworzeń live-electronics, zostaje zderzona z silnie zrytmizowaną warstwą audio playback, której zdecydowanie bliżej do przestrzeni klubowej, niż sal koncertowych. Przestrzeń sztuki oderwanej od rzeczywistości zostaje wtłoczona w formułę treningu fitness a wizja artysty skonfrontowana z sylwetką sportowca.