top of page

CARDIO Fitness

Cardio to projekt zainicjowany przez kompozytora Piotra Peszata wraz z flecistką Małgorzatą Mikulską. Twórcy chcą skupić się na fizycznym aspekcie wykonania utworu, związanymi z nim ograniczeniami ciała i próbach ich przezwyciężenia. W trakcie godzinnego koncertu flecistka dąży do wykonawczej wirtuozerii a jednocześnie, wraz z publicznością, fizycznej perfekcji. Wykonywanie utworu jest postrzegane jako proces samodoskonalenia, rozumianego w dwojaki sposób. Z jednej strony jest aktywnością artystyczną i próbą dojścia do perfekcji w zawodzie. Z drugiej - czynnością czysto fizyczną, wymagającą konkretnej kondycji ciała.

 

Utwór powstał we współpracy z zawodową trenerką fitness. Jego rytm i interwały są dopasowane do przebiegu sesji treningowej. Strukturę opracowano w celu poprawy samopoczucia, dostarczenia dużej dawki energii a zarazem przeżyć estetycznych. Można uczestniczyć w nim na zasadach sesji cardio, prowadzonej przez osobę trenerską.


Estetyka współczesnej muzyki klasycznej, rozszerzonych technik wykonawczych i abstrakcyjnych przetworzeń live-electronics, zostaje zderzona z silnie zrytmizowaną warstwą audio playback, której zdecydowanie bliżej do przestrzeni klubowej, niż sal koncertowych. Przestrzeń sztuki oderwanej od rzeczywistości zostaje wtłoczona w formułę treningu fitness a wizja artysty skonfrontowana z sylwetką sportowca. Cardio stanowi zupełnie nową formułę obcowania ze sztuką przy jednoczesnej dbałości o rozwój fizyczny.

Premiera CARDIO w wersji Fitness będzie miała miejsce w sierpniu 2024r. podczas festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

CARDIO Concert

Cardio to projekt zainicjowany przez kompozytora Piotra Peszata wraz z flecistką Małgorzatą Mikulską, który zakłada skupienie się na fizyczności procesu wykonania oraz zmaganie z ciałem i jego ograniczeniami 一 próbę ich przezwyciężenia. W trakcie godzinnego koncertu, flecistka dąży do wykonawczej wirtuozerii a jednocześnie fizycznej perfekcji. Wykonanie utworu postrzegane jest jako proces samodoskonalenia, aktywność nie tylko w artystyczna, ale też sportowa.

Estetyka współczesnej muzyki klasycznej, rozszerzonych technik wykonawczych i abstrakcyjnych przetworzeń live-electronics, zostaje zderzona z silnie zrytmizowaną warstwą audio playback, której zdecydowanie bliżej do przestrzeni klubowej, niż sal koncertowych. Przestrzeń sztuki oderwanej od rzeczywistości zostaje wtłoczona w formułę treningu fitness a wizja artysty skonfrontowana z sylwetką sportowca.

Cardio PROMO EXCERPT Song #2
04:06
Cardio PROMO EXCERPT Song #5
04:31
Cardio PROMO EXCERPT Song #4
03:37
Cardio PROMO EXCERPT Song #7
05:02
Cardio PROMO EXCERPT Song #8
08:23
Cardio PROMO EXCERPT Song #9
06:28
Cardio PROMO EXCERPT Song #10
05:53
bottom of page